Запрошення до участі

From Wikimania 2013 • Hong Kong
This page is a translated version of the page Submissions and the translation is 94% complete.

Увага: Відображений заголовок "Запрошення до участі" заміщує раніше відображений заголовок "Заявки".

Wikimania logo
Wikimania logo

Вікіманія 2013 у Гонконгу — це дев'ята щорічна міжнародна конференція, присвячена проектам Вікімедіа (Вікіпедія, Вікісловник, Вікіпідручник, Вікіджерела, Вікіцитати, Вікіновини, Вікісховище, Віківерситет та інші). Конференція дає змогу вікімедійцям з різних частин світу зустрітись і поспілкуватись, поділитися досвідом один з одним, закласти підвалини нової співпраці. Також Вікіманія є місцем зустрічі освітнього і культурного секторів Вікімедіа, де вони можуть обговорити подальшу співпрацю та представити найновіші розробки у технології вікі і вільній культурі широкому загалу.

У ролі приймаючого міста Гонконг забезпечує унікальні можливості для Вікіманії. Розташування Гонконгу в центрі Азійсько-Тихоокеанського регіону та легкодоступність приваблять нових учасників, які не могли відвідати попередні Вікіманії з політичних причин або через вартість дороги. Мультикультурний спадок Гонконгу, покращена система освіти й унікальна політична ситуація зацікавлюють культурних і медіа-діячів, науковців, уряд.

Щоб дати можливість учасникам зробити конференцію якнайкращою і ефективно взаємодіяти один з одним, програма конференції буде включати традиційні заходи такі, як презентації, обговорення, семінари і доповіді, а також багато вільного часу і перерви, щоб учасники могли обмінятись думками. Заявки буде розглянуто і вибрано заздалегідь програмним комітетом.

Важливі дати

SUBMISSIONS ARE NOW CLOSED. We hope to see you at Wikimania!

  • Запрошення до участі розпочато: 15 грудня 2012
  • Крайній строк подачі пропозицій: 30 квітня 2013, 23:59 UTC
  • Розгляд пропозицій: Травень 2013 (таблиця розгляду пропозицій)

Сповіщення про прийняття: червень 2013 (буде оголошено пізніше)

- 1st round was sent on 17 May 2013.

Напрямки

На Вікіманії заявки і, відповідно, презентації для різних цільових аудиторій буде розподілено за напрямками, аби вони могли відбуватись одночасно. Для Вікіманії 2013 пропонуються такі 5 напрямків:

Вікі в Азії

Азія стикається як з випробуваннями, так і можливостями в екосистемі вікі. Як можна розвивати проекти Вікімедіа і заохочувати локалізацію місцевими мовами, такими як кантонська чи індоарійські мови, там, де вони придушуються поширенішими мовами — англійською чи стандартною китайською? Як можна повторити успіх європейських відділень Вікімедіа в Азійсько-Тихоокеанському регіоні? Перехід від співпраці до сепаратистських, територіальних, політичних суперечок у живому світі перетворює їх на війни редагувань та суперечки адмінів у Вікіпедії; урядова цензура, зокрема у вигляді Великого Китайського фаєрвола, дала поштовх місцевим енциклопедіям, які можна редагувати і які закріплюються в інтернет-культурі, конкуруючи з Вікіпедією. Цей напрямок має на меті окреслити спільне та відмінне між вікімедійцями і заохотити до взаємодії з рештою світу.

Культурна та освітня діяльність

Багато проектів Вікімедіа досягають своєї зрілості і GLAMи (або ж БоГеМА — бібліотеки, галереї, музеї, архіви) та науковці стали основними дописувачами нового контенту. Цей напрямок має на меті плекати співпрацю і синергію між вікімедійцями, БоГеМАми та освітніми установами. Презентації і доповіді продемонструють ефективні сценарії діяльності, а також як результати від поточних заходів, так і уявлення про майбутні можливості розвитку. Популярними темами розмов у культурній частині цього напрямку є питання права і копірайту, партнерство і координація дій в питаннях контенту, технічні засоби такі, як QRpedia, Вікі любить пам'ятки та Wikipedia towns. В освітній частині — Освітня програма Вікіпедії, завдання з редагування Вікіпедії в університетах, Вікіпедія як допоміжне освітнє джерело та залучення експертів.

Вікікультура і спільнота

У цьому напрямку досліджуватиметься демографія та характер вікіспільноти, а також як дописувачі і групи співвідносяться одні з одними. Мова йтиме про такі речі: обрахування системних відхилень у спільноті, таких як недостача жінок-дописувачів та користувачів з країн, що розвиваються; розходження та конфлікти в різних політиках, що стосуються тієї ж системи; діалоги та зіткнення різних громад під парасолькою Вікімедіа; постійно зростаючу групу вигнанців, т. зв. тролів, які покинули Вікіпедію через незгоду з більшістю. Ми сподіваємось, що крім критики ситуації, що склалась, цей напрямок приведе до нових ідей, вдосконалення і примирення тих, хто в сварці.

Аналітика і залучення громадськості

Як наукова конференція, Вікіманія включає і такий напрямок, аби представити свіжі наукові дослідження стосовно вікі та обговорити взаємодію між вікі та громадськістю. Загалом сферою дослідження вчених у Вікіпедії є якість та поширення вмісту і його читаність у різних проектах Вікімедіа, а також порівняння з іншими вікі. Чимало досліджень проводиться також на тему взаємодії Вікіпедії і соціальних явищ, що формують основу дискусії щодо залучення громадськості: відносини між вікі, соціальними медіа і традиційними медіа; спільні зусилля вікімедійців щодо лобіювання в уряді та правовій сфері авторського права і питаннях свободи слова такі, як SOPA і ACTA. Цей напрямок має на меті використати наші знання нинішньої ситуації на залучення ширшої громадськості для досягнення місії Вікіпедії — вільних знань, що доступні кожному.

Технологія та інфраструктура

Технологія та інфраструктура — наріжні камені проектів Вікімедіа, які дають апаратне та програмне забезпечення, що полегшує співпрацю. Цей напрямок дасть можливість інженерам і розробникам презентувати поточні дослідження і розробки у технології вікі. Окремі теми обговорень: зручність використання, проект VisualEditor, мобільний інтерфейс Вікіпедії, Article Feedback Tool, боти, розширення MediaWiki, переклад і локалізація та інші актуальні технічні речі. Метою цього напрямку є зібрання вхідних ідей для майбутніх інновацій, що покликані йти в ногу із постійно зростаючими сподіваннями користувачів, покращуючи читацький та редакторський досвід.

Тривалість презентацій

У зв'язку з великою кількістю заявок, отриманих в минулих роках, ми просимо, щоб ваша презентація тривала не більше 25 хв., включно з часом на запитання. Ви можете попросити більше часу, хоча у коротших презентацій більше шансів бути прийнятими.

Це обмеження в часі не стосується ключових промовців, доповідей чи семінарів. У заявках на доповіді з презентаціями за участі трьох доповідачів і більше або семінари з чітким планом можна просити 70 хвилин часу.

У вільний час на конференції або поза нею вітаються всі пропозиції та презентації, не залежно від того, прийняті вони чи ні.

Як подати пропозицію

Авторів запрошуємо подавати пропозиції семінарів, тренінгів, доповідей і презентацій згідно з вказівками нижче.

Подаючи свою пропозицію, ви погоджуєтесь, що текст вашої пропозиції, слайди та будь-які відеозаписи можна поширювати на умовах ліцензії Creative Commons Attribution/Share-Alike License або сумісної з нею. Ви також погоджуєтесь, що згідно з умовами ліцензії записи вашої презентації можуть транслюватися наживо, записуватися і бути доступними для завантаження пізніше. Якщо ви не згодні з цими вимогами (наприклад, якщо ви не хочете аби вас знімали), будь ласка, зверніться до члена програмного комітету перед подачею пропозиції.

Вас буде повідомлено про рішення програмного комітету щодо вашого подання через ваші контакти.

Якщо ваша заявка не потрапила до попередньої програми, будь ласка, не розчаровуйтесь: під час Вікіманії 2013 буде час для розмов між учасниками та відвідувачами поза програмою у неофіційних, самоорганізованих дискусіях і групах. Ви матимете чимало можливостей донести свої ідеї на місці.

ПРОПОЗИЦІЇ БІЛЬШЕ НЕ ПРИЙМАЮТЬСЯ. Сподіваємось побачитись із Вами на Вікіманії!

Список поданих на даний момент заявок див. тут: Wikimania 2013 submissions.